Na liečebné účely sa využíva lokálna aplikácia parafínového zábalu o teplote 45 - 50 °C, ktorý sa prikladá priamo na kožu klienta. Parafín zlepšuje miestne prekrvenie, zmäkčuje väzivo, má protibolestivý účinok, pôsobí povzbudzujúco na imunitný systém, urýchľuje rezorbciu opuchov, uvoľňuje svalstvo kostrové a vnútorných orgánov. Medzi základné indikácie pri podávaní procedúry Parafín patria: ochorenia dýchacích ciest, choroby tráviaceho traktu, neurologické, metabolické, gynekologické a urologické ochorenia, ochorenia pohybového aparátu.
Elektroliečebná procedúra, ktorá využíva liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Klient sa riadi pokynmi rehabilitačného pracovníka, ktorý ho uloží na lôžko. Podľa predpisu lekára umiestni navlhčené vákuové prísavky na kožu a zapne prístroj. Má analgetický (potláčanie zápalu a opuchu), tonizačný, myorelaxačný, sympatikolytický účinok. Využíva sa u detí hlavne pri liečbe obstipácie.
Princíp magnetoterapie spočíva v pôsobení umelého magnetického poľa určitých parametrov na ľudský organizmus. Jedná sa o fyzikálnu terapiu, pri ktorej je generované veľkoplošné pulzové magnetické pole o nízkej frekvencii. Hlavné účinky magnetického poľa na živé tkanivá sú vazodilatácia, analgézia, protizápalový efekt, myorelaxácia a spazmolytický efekt, podpora procesov hojenia a protiedémové pôsobenie.
Pri tejto procedúre ide o pôsobenie krátkovlnného žiarenia (vlnová dĺžka 11,05 m a frekvencia 27,12 MHz) v určitom časovom úseku na organizmus s využitím tepelného účinku vlnenia. Pri aplikácii klient pokojne sedí. Žiarenie sa aplikuje lokálne priamo na oblasť predpísanú lekárom, pričom sa používajú dve kontaktné distančné elektródy. U detí túto procedúru využívame pri liečbe asthmy bronchiale, recidivujúcich pneumóniách a bronchitídach.